Strona www.pw.edu.pl powstała w ramach projektu „Politechnika Warszawska Ambasadorem Innowacji na Rzecz Dostępności”, finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER 2014-2020).
Koło Naukowe Energetyków działające przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW zdobyło grant w konkursie Fundacji BOŚ. Projekt dotyczy opracowania laboratoryjnego prototypu elektrowni maremotorycznej, której zadaniem jest konwersja energii mechanicznej fal morskich na energię elektryczną.
Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej oraz firma ENGIE Zielona Energia podpisały list intencyjny w sprawie współpracy. Celem porozumienia jest wspólne dążenie do rozwoju nowoczesnych technologii związanych z odnawialnymi źródłami energii, efektywnością energetyczną oraz magazynowaniem energii.
Już po raz trzeci grupa z Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odwiedza Dychów, żeby zdobywać wiedzę i rozwijać swoje umiejętności. W tym roku w projekcie uczestniczą 42 osoby.
Politechnika Warszawska zawarła umowę z firmą DNV Poland – polskim oddziałem wiodącego na świecie towarzystwa certyfikującego i ciała doradczego, działającego m.in. w przemyśle energetycznym czy morskim. Celem umowy jest współpraca w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej oraz magazynowania energii.
Wyobraź sobie, że możesz wytwarzać energię elektryczną i ciepło na własne potrzeby i nie musisz już polegać na sieci elektroenergetycznej. Taki system chce opracować i zbudować dr inż. Olaf Dybiński z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.
Czy uczelniany budynek może być samowystarczalny energetycznie? Nasi naukowcy realizują projekt, który ma to sprawdzić. Pilotażowa instalacja znajdzie się na dachu gmachu Wydziału Inżynierii Materiałowej.